fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Zarasų krašte zanavykiečiai sėmėsi bendruomeninio verslumo

Zarasų krašte zanavykiečiai sėmėsi bendruomeninio verslumo

 Rugpjūčio 19 d. Zarasų rajone lankėsi svečiai iš Zanavykijos krašto – Panovių kaimo bendruomenės nariai. Išvyka į Zarasų kraštą organizuota įgyvendinant vietos projektą ,,Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į Panovių kaimo bendruomenės veiklą“.

Projekto, finansuojamo iš Šakių krašto vietos plėtros strategijos lėšų, tikslas – skatinti bendruomeninį verslumą ir bendruomenės gebėjimus įtraukti jaunimą į sprendimų priėmimą ir gebėjimą įgyvendinti novatoriškus sprendimus teritoriniams pokyčiams įgyvendinti. Viena iš projekto veiklų – vienos dienos išvažiuojamoji patirtinio mokymosi stažuotė į Aukštaitijos regioną, aplankant Zarasų rajone įsikūrusias Antalieptės, Šlyninkos vandens malūno ir Vajasiškio bendruomenes.

Projekto dalyviai, lydimi Zarasų-Visagino regiono vietos veiklos grupės viešųjų ryšių specialistės Julijos Goštautaitės-Adomavičienės, pažintį su Zarasų rajonu pradėjo Antalietėje.  Čia juos pasitiko VšĮ „Inovatorių slėnio“ daugelio įgyvendinamų projektų vadovas Vytautas Eidėjus, supažindindamas su Antalieptės miestelio istorija, pakviesdamas apsilankyti Basųjų karmelitų vienuolyne, supažindindamas su Antalieptės bendruomenės, VšĮ „Inovatorių slėnio“, VšĮ „Neformalaus ugdymo namų“ įgyvendintais, įgyvendinamais ir planuojamais projektais. Galime pasidžiaugti, kad Zarasų-Visagino regiono vietos plėtros strategijos lėšų dėka Antalieptės miestelis yra ženkliai pasikeitęs, nestokojantis naujų idėjų, garsėjantis Lietuvoje, kaip socialinių verslų ir inovatyvių idėjų Meka, pritraukiantis gausius lankytojų srautus.

Apsukus ratą Antalieptėje, svečiai lankėsi Dusetose, kur buvo supažindinami su čia įgyvendintais projektais, kurių finansavimui lėšos skirtos tiek iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, tiek iš Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo per dvisektorę Zarasų-Visagino regiono vietos plėtros strategiją. Čia svetingai pasitiko amatų namų įkūrėjas, medžio drožėjas Erikas Čypas.

Zanavykiečiai kelionės metu buvo supažindinami su Zarasų rajono bendruomeninio verslo atstovais. Šlyninkos vandens malūne ir Vajasiškyje įsikūrusiame teminiame Senolių kaime gera nuotaika, linksmomis edukacijomis ir gardžiausiais patiekalais pasitikti svečiai įsitikino, kad didžiulio užsidegimo ir kruopštaus darbo dėka bendruomeninis verslas, skirtas pramoginiam turizmui, gali pritraukti gausius lankytojų srautus, taip prisidėdamas prie vos kelis gyventojus turinčių kaimų ekonominio gyvybingumo.

Panovių kaimo bendruomenės nariai, Zarasų mieste lydimi gido Evaldo Dumbravos, aplankė daugiausiai turistų dėmesio sulaukiančius objektus, buvo supažindinti su Zarasų krašto istorija.